Mediací k vypořádání společného jmění manželů

Mediace jako metoda mimosoudního řešení sporů je velmi účinná a vhodná zejména při řešení vypořádání společného jmění manželů, ať už před rozvodem manželství nebo po rozvodu.
Manželé nebo rozvedení manželé se společně sejdou u mediátora a v rámci 3-hodinové mediace společně projednají možnosti majetkového vypořádání. Mediátor-advokát jim aktivně pomáhá nalézt pro obě strany přijatelné řešení a sdělí jim i svůj odborný názor v souladu se zákonnou úpravou vypořádání SJM. Výsledkem úspěšné mediace je mediační dohoda, na základě které si strany rozdělí svůj majetek, vyřeší i otázku společných závazků a pohledávek, případně i otázku vyživovací povinnosti manželů či rozvedených manželů.

Výhodou mediace je rychlost řešení sporu oproti dlouholetému soudnímu řízení, navíc náklady mediace hradí obě strany rovným dílem.
Dle mých dlouholetých zkušeností mediace napomáhá i ke zlepšení komunikace mezi účastníky a ke zklidnění často velmi vypjaté rodinné situace.

Neváhejte tedy využít odborných služeb mediátora.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Jitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *