Zapsaný mediátor vs. mediátor

Víte, jaký je rozdíl mezi zapsaným mediátorem a mediátorem?

Zapsaným mediátorem je fyzická osoba, která je zapsaná v seznamu mediátorů vedeném Ministerstvem spravedlnosti České republiky. Jedině zapsaný mediátor je oprávněn poskytovat služby mediátora dle zákona č. 202/2012 Sb.,o mediaci.

Zapsaný mediátor musí mít vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo navazujícím magisterském studijním programu a musí úspěšně složit zkoušku mediátora před zkušební komisí jmenovanou ministrem spravedlnosti.

Pouze zapsaný mediátor je oprávněn stvrdit svým podpisem mediační dohodu, která byla uzavřena stranami konfliktu v rámci mediace dle zákona č. 202/2012 Sb.,o mediaci a předložit ji soudu ke schválení ve smírčím řízení dle ustanovení § 67 občanského soudního řádu.

Pokud zapsaný mediátor zahájí mediaci podle zákona o mediaci, promlčecí doba a lhůta pro zánik práva po dobu mediace neběží, a to ohledně práv, která jsou předmětem mediace.

Není zkouška, jako zkouška…

K zápisu do seznamu mediátorů MS ČR nestačí doložit, že jste složili zkoušku u vzdělávací agentury, u Asociace mediátorů ČR nebo v rámci kurzu na Universitě Palackého v Olomouci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Jitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Zapsaný mediátor vs. mediátor

  1. Pingback: Složení zkoušky mediátoraJUDr. Jitka Pásková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *