Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo znění testových otázek pro písemnou část zkoušky mediátora

Dne 13. 12. 2012 zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti oficiální znění testových otázek pro písemnou část zkoušky mediátora. Jednotlivé otázky jsou zařazeny do oblastí stanovených vyhláškou č. 277/2012, o zkouškách a odměně mediátora. Součástí dokumentu jsou také použité právní předpisy a doporučená literatura. V každé otázce má uchazeč na výběr z pěti možných odpovědí, z nichž pouze jedna je správná. Znění správných odpovědí není ze strany ministerstva spravedlnosti zveřejňováno a uchazeč si jej musí vyhledat sám. Dodatečně dojde ze strany ministerstva spravedlnosti ke zveřejnění zbývající části otázek z oblasti mediace a dalších způsobů mimosoudního řešení sporů, oblasti mediačních technik a oblasti základů psychologie a sociologie.

Konkrétní testy pro jednotlivé termíny zkoušek budou sestavovány pouze ze zveřejněných otázek, a to tak, aby v testu byla zastoupena každá z uvedených oblastí a právní oblasti nepřevažovaly. Uchazeči bude na vykonání zkoušky udělen maximálně možný časový limit, tedy dvě hodiny. O termínu písemné části zkoušky informuje ministerstvo spravedlnosti uchazeče písemnou pozvánkou zaslanou nejpozději čtyři týdny před konáním zkoušky. V podrobnostech odkazujeme na znění zmiňované vyhlášky, jejíž znění je veřejně dostupné z: http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/SearchResult.aspx?q=277/2012&typeLaw=zakon&what=Cislo_zakona_smlouvy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Jitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *