Mlčenlivost v mediaci

Vážení přátelé mediace,

jistě vás bude zajímat, že na portálu mediace.justice.cz byla publikována nová aktualita Rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR týkající se vztahu doložky mlčenlivosti sjednané ve smlouvě o provedení mediace a procesního práva vyjádřit se před soudem.

Novou aktualitu naleznete na adrese: https://mediace.justice.cz/rozhodnuti-ns-tykajici-se-vztahu-dolozky-mlcenlivosti-sjednane-ve-smlouve-o-provedeni-mediace-a-procesniho-prava-vyjadrit-se-pred-soudem/

Závazek zachování (dodržení) důvěrnosti informací strany smlouvy zajistily smluvní pokutou ve výši 1 000 000 Kč, přičemž jedna ze stran tuto povinnost porušila.

Je překvapivé, že právní názory soudů, které rozhodovaly ve věci, se výrazně liší. Doporučuji důkladně zvážit sjednání smluvní pokuty a její výše ve smlouvě o provedení mediace. Já osobně smluvní pokutu nesjednávám a strany sporu toto ujednání ve smlouvě nepožadují.

JUDr. Jitka Pásková

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Jitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *