National mediation conference 2016, Gold Coast, Australia

Ve dnech 11.9.- 14.9.2016 jsem se zúčastnila Národní mediační konference v Gold Coast na východním pobřeží Austrálie. Konference se zúčastnilo více než 500 odborníků, mediátorů, psychologů, právníků, profesorů a zástupců Australian mediation association, James Cook University Australia a různých vzdělávacích a poradenských organizací jako Resolution Institute, Relationships Australia, Shaw mediation apod. Program konference zahrnoval přednášky na nejrůznější témata, týkajících se vedení mediace, přístupu ke klientům, mediačních stylů, účinnosti mediace při řešení sporů, budoucnosti mediace, použítí mediace např. při řešení šikany na pracovišti, při řešení konfliktů seniorů v rodině, v případech únosů dětí i mediace on-line. Velký důraz byl kladen zejména na rodinnou mediaci a na rozdílný přístup mediátorů a právníků k řešení rodinných sporů.

Mediace v Austrálii je velmi podporována australskou vládou a jako metoda mimosoudního řešení sporů je velmi populární. Je zřejmé, že Česká republika má před sebou ještě dlouhou cestu k tomu, aby si lidé uvědomili nesporné výhody mediace, která je oproti soudnímu řízení rychlejší a méně nákladná.

Doporučuji Vám, abyste se zúčastnili další konference v Austrálii, která se bude konat v roce 2018, a získali tak cenné zkušenosti a kontakty.

Bližší informace naleznete na www.mediationconference.com.au

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Jitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *